ביקורת ספרותית על אדום החזה - המפקח הארי הולה #3 מאת יו נסבו
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 19 בפברואר, 2011
ע"י yaelhar


מה אני יודעת על נורווגיה? האחות הפחות מעוצבת של שוודיה ודנמרק, דייגים, פיורדים, קר מאד, ומחתרת שבימי מלחמת העולם השניה עזרה להעביר יהודים לשוודיה הנייטרלית.

מה שמחדש לי הספר הזה: כמו בשוודיה גם כאן היה גרעין קשה של אוהדי היטלר והגרמנים, כאלה שהשתכנעו שלעזור לגרמנים משמעו "אהבת המולדת". ברור שהאנשים האלה - שהאמינו בתום לב שהם מצילים את מולדתם מאיומי הבולשביקים, היו בהלם והרגישו נבגדים כאשר עם תום המלחמה נשפטו על "בגידה" ונאסרו. זה הרקע ההיסטורי לעלילת הספר.

כמו כל אלה שרגילים לספרי מתח אמריקאיים, בהם הסופר חותר אל מטרתו בנחישות ובמהירות של לאנס ארמסטרונג, התבלבלתי קצת כשהבנתי שיו נסבו לא פותר את התעלומה ביומיים, בחודשיים או אפילו בשנה. ובמהלך אי פיתרון התעלומה הוא מכיר לנו דמויות, נופים, ארועים שלא כולם מתחברים ישירות לעלילה, ואף משאיר פשע מזעזע בלתי פתור (כלומר, אנחנו יודעים מי הפושע, אבל הוא לא בא על עונשו).

בקיצור (קיצור כבר לא יהיה פה) זה ספר מתח מזן אחר ומשובח שמאפשר לך להבין ולדעת המון דברים חדשים בדרך לפיתרון החלקי של התעלומה. זה, מסתבר, הספר השלישי בסידרת הבלש הזה, ואשתדל לקרוא את מה שיתרגמו מספריו.
19 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ