ביקורת ספרותית על אדום החזה - המפקח הארי הולה #3 מאת יו נסבו
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 8 באוקטובר, 2013
ע"י אריאל


אחרי קריאת כמעט כל הסידרה, סוף סוף הגעתי לספר הראשון (כפיים!!!)
טוב נו, זה היה צפוי שאני אגיע אליו בסוף. השכנים החזירו, כנראה הם התאוששו מהפצצת סירחון שהטמנתי לשכנה שלנו בילקוט (אני חייבת להפסיק להשתמש במילה הזאת).
חבל.

כל ההקדמה הזאת לא ממש מעניינת, אבל אני חייבת לשתף שכשהייתי בחופשה אז אכלתי סושי בבית מלון והרגשתי כאילו אני אוכלת סופר!! ואכלתי שש כאלה!
סושי זה טעים. אם נסבו יגיע אי פעם לארץ, אל תתפלאו אם אני אתנפל עליו בסכין ומזלג. אם תרצו אפילו בחד"פ.

*בחזרה לנושא*
האמת, שמזמן לא היה לי רצף כזה של קריאה כמעט רק של ספרים טובים. ואני חייבת (חייבת מלשון חייב חובה חייבות חיוביות חביביות) להודות שזה הרבה בזכות סימניה. לפני שאני רוכשת ספר או משאילה מהספריה (כן בטח, בטעות כיבסתי את הכרטיס שלהם) או בכלל מציצה, אני בודקת את הביקורות ומשתדלת להימנע מספויילרים (או אם תרצו להיות עבריים, קלקלנים. בזכות מילים אני לא אשכח את המילה הזאת!). ככה קל לוודאות שהספר שאני הולכת לקרוא יהיה טוב. נכון שזה מונע ממני לקטול ספרים ומזמן לא היתה לי קטילה וחבל כי זה כיף, אבל לפחות אני לא צריכה לבזבז את הזמן שלי בלקרוא על ילדה שקמה יום אחד בבוקר וגילתה שיש לה כוח על ושהיא יכולה לירות מהידיים גרעיני תירס ולהפוך אותם לפופקורן.
מזל.

(הספר אריאל, הספר!! את לא באמת רוצה לשעמם אותם בדיבורים על פופקורן. או שאולי כן? ואם בא לי? תצאי מהסוגריים! יש לי פיצול אישיות??)

כן, הספר. לעומת שאר הספרים בסידרה (יש רק שניים אני סתם מתלהבת מהמילה סידרה היא ארוכה כזאתי) מדובר בספר יותר מורכב (אם זה בכלל אפשרי) שנע בעלילה בין עבר (מלחמת העולם השנייה מצד נרווגיה) להווה (כנאמר הארי הולה הדיכאון) שני הסיפורים נפגשים בסופו של דבר.
מכיוון שהעלילה עוסקת גם במלחמת העולם השנייה מצד נרווגיה, היא מוסיפה נופך חדש לספר ומוסיפה לנו גם קצת ידע. בנוסף, היא די דורשת מאיתנו ידע כללי בסיסי ביותר בנושא.
חבל שאין לי שום דבר כזה.

למרות שאין לי ידע כללי, עכשיו בזכות הספר אני יודעת יותר. העלילה המקבילה הפכה את הספר למקסים יותר, הרבה יותר מסתם מותחן; מדובר בסיפור צבעוני, מלהיב, מעניין ומרגש לעיתים. למרות שהספר מורכב יותר משאר הספרים אפשרי לעקוב אחריו. הסושי מתנסח בבהירות ובחדות, נסבו לא חופר לנו יותר מידי וטווה עלילה נהדרת ומרתקת כתמיד. דבר שני- ספר מורכב יותר יהיו בו יותר פגמים. למרות שהסוף לא הפיל אותי ובאמת היו חורים רבים מידי בעלילה, הספר הוא בהחלט מדהים, אם כי לדעתי נמסיס היה טוב מעט יותר.
אז למרות שהעלילה מתרחשת במקומות כמו בישלט, (זה נשמע כמו פח אשפה) אופסל (זה מזכיר לי תחנה מרכזית) וטלנדסוואין וירנסלקוואין (לעזאזל) הוא בהחלט שווה קריאה. אחרי הכל מדובר בסידרת המותחנים הכי טובה שקראתי (לא שקראתי כל כך הרבה).כמה הערות לגבי העריכה:
העריכה של הספר מאוד כושלת. יש מקומות בהם אותיות נמרחות ואין הפרדה בין הפיסקאות כך שזה מאוד מבלבל כשעוברים זמן/ מקום/ לנקודה אחרת. היה אפשר להשקיע יותר בספר כזה מוצלח.

נ.ב – מישהו יודע מתי יוצא הספר הבא?
14 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אריאל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
חחת הני ותודה!!
Angel (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
את לא היחידה שסובלת מפיצול אישיות....
ביקורת מצחיקה ואני אקרא את הספר בהיזדמנות הראשונה שתהיה לי!
אריאל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
אני אהיה סטנדאפיסטתינית זה אני המצאתי
אריאל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
חח תודה תודה!!! :)
תולעת ספרים מס' 1 (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
ביקורת מעולה! הצלחת להצחיק אותי אחרי יום מתיש ומעצבן במיוחד! *כפיים סוערות*
אריאל (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
תודה,!! ואני מיוחדת אומרת לוודאותתתתתתתתת
argo - Mihawk <FONT COLOR=RED> (לפני 5 שנים ו-8 חודשים)
ביקורת אדירה, אריאל ;) נהדר. צחקתי וגיחכתי וציחקגכחתי(מילה אדירה. מעניין אם יהיה לי כוח להשתמש בזה בעתיד.
מותחנים ? הו, תפני אליי. יש לי סופר מותחנים אדיר. אגדי. לא בקטע של פנטזיה.
אהבתי, המשיכי כך ^_^

אגב, אומרים לוודא :P

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ