ביקורת ספרותית על אדום החזה - המפקח הארי הולה #3 מאת יו נסבו
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 15 בספטמבר, 2013
ע"י קורא כמעט הכול


איזה יופי, יופי של ספר. הרבה פעמים חברים פה מתארים איך נשארו עד 2:00 לפנות בוקר כדי לסיים ספר, ובעצם בכך מביעים עד כמה הספר היה מרתק. אז אני נשארתי אמש עם אדום החזה עד שתיים לפנות בוקר, אבל מכיוון שאני צריך להקיץ ב 4:40 לפנות בוקר כדי לצאת לעבודה, לדעתי זה אומר יותר....
הספר כתוב בצורה מרתקת, הארי הולה הוא דמות משכנעת ולגמרי אמינה, אנושית מעוררת הזדהות ואמפטיה.
לפעמים מתקיימים פה באתר דיונים לגבי ספרי מתח, והאם זה שידעתי מי האיש הרע מאמצע הספר או עוד קודם, אומר משהו על טיב הסופר והספר. הגעתי בסוף הספר לתובנה: לדעתי יש אפשרות שהסופרים האלה רוצים שנפצח את התעלומה בכוחות עצמנו, ובכך ללטף לנו את האגו "שיאו איזה קוראים אינטליגנטים אנחנו". מה שנסבו בחן רב עשה, גרם לי (לדעתי במוכוון) לדעת בשלב מאוד מוקדם מיהו האיש הרע (מי קנה את המרקלין, ואת מי הוא רוצה לחסל) אבל הפתיע אותי לגמרי בפתלתלות של איך הוא עשה זאת. בכך נסבו מצד אחד נותן לקורא הרגשה של "גשש בלש בפעולה" ולא גוזל מעצמו את העונג של להפתיע את הקורא בסוף כיאה לספר מתח.
משהו שהפריע לי בבעיות האלכוהול של הולה. הוא שותה בירה. כמה אלכוהוליסט אפשר להיות מבירה (ואומר לכם את זה חובב בירה מושבע, שותה ואפילו לפעמים מבשל בירה). סתם תרגיל במתמטיקה: חצי בקבוק ויסקי, או ודקה שווה לבערך 4 ליטר בירה, לא קל לשתות 4 ליטר בירה (פיזית.... הסיפור עם הפיפי אתם יודעים), אם כבר אלכוהוליסט, הוא צריך לשתות משקאות של 40% אלכוהול לא 5% (זאת בהנחה שיאיר לפיד לא הגיעה לנורבגיה).
אז עד כמה אלכוהוליסט יכול להיות שתיין בירה? (אם כי פגשתי כמה אוסטרלים שהוכיחו לי שלשתות ארגז של שלושים פחיות בלילה מסביב למדורה זה אפשרי).
הספר ממש טוב, נהנתי, תודה על ההמלצות.
13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
עולם (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
ספר מצויין, וכמו יעל גם אני חושב שנמסיס אפילו טוב יותר. יש למה לצפות.
yaelhar (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
ביקורת מצויינת על ספר מצויין. ואני הכי אהבתי את נמסיס...מאלה שקראתי עד כה.
קורא כמעט הכול (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
אני בכלל חייב תודה לאפרתי, על הכנסת האהבה והערכה לז'אנר...
אני מניח שאני לא היחיד בסימניה.
תודה :-)
אפרתי (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
על מה שלא קראתי אינני יכולה לדווח... מצפה ללא סבלנות. אני עדיין לא יודעת אם נסבו הוא הקיסר וצ'יילד הוא המלך, או ששניהם מלכים. ההתלבטות קשה. אבל אני מספיק בקיאה בספרות מתח כדי להצהיר שנסבו אדיר.
נתי ק. (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
אפרתי, הספר הכי טוב בסדרת הארי הולה הוא פאנטום! חכי שיגיע לארץ... וקורא כמעט הכל - welcome to the club של מעריצי נסבו:-)
נצחיה (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
מסכימה עם התובנות לגבי ספרות מתח. גם אני חושבת ככה, שיש סוג של אומנות במציאת האיזון בין ספר מובן מאליו, ועל כן לא מותח, ובין עלילה שמפוענחת בצורה מתוחכמת מדי, שגורמת לקורא להרגיש טיפש. המציאה של הנקודה שבה הקורא יבין מה הולך ויחשוב שהוא טוב יותר מהבלש המהולל, ובכל זאת יישאר במתח היא לא פשוטה בכלל.
אין לי תובנות לגבי אלכוהוליזם. אני לא ממש בקיאה בנושא.
אפרתי (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
הספר הכי טוב של נסבו. בשל, מרתק, בעל ערך מוסף, מקסים, צבעוני ומרגש.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ