ביקורת ספרותית על ציידי הראשים מאת יו נסבו
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 1 ביולי, 2014
ע"י אספנית כפייתית


לא מאוד התלהבתי מהספר הזה. קשה (לי, בכל אופן) לא להשוות אותו לספרי מתח סקנדינביים אחרים, ובראשם סדרת "מילניום" שכל כך אהבתי.
אתחיל מהעובדה שניכרת כבר מהעמודים הראשונים ביותר של הספר - הדמות הראשית, רוגר בראון, שחצנית. לא שחצנית באופן שגורם לך להאמין לדמות, להאמין בדמות, להזדהות איתה ולהיות בעדה (כמו למשל מיקאל בלומקוויסט ב"מילניום"), אלא דמות שחצנית ומתנשאת באופן כל כך מוחצן, שגורם לך לסלוד ממנה ולחשוב שאם היית מכיר את האדם הזה במציאות, באופן אישי, כנראה היית שונא אותו.
דבר שני שמאוד הפריע לי הוא שאין באמת מתח. תעלומה או מסתורין שמתחילים בעמוד 100, ייפתרו בעמוד 102. אין פה איזושהי בניית מתח חכמה, משהו שגורם לך לקרוא בנשימה עצורה. כבר בהתחלה אתה מבין שבהמשך העלילה יהיו כמה פעמים שאתה אמור להיות במתח, אבל זה לא יקרה, כי עוד שניים-שלושה עמודים אתה תבין מה קרה. אין מקום לקורא לנסות לפענח בעצמו את הסיפור, לחשוב על ספקולציות.
והדבר האחרון - הכתיבה של נסבו פשוט לא עשתה לי את זה. גם הכתיבה שלו, כמו הדמות הראשית, מתנשאת. גורמת לקורא להרגיש שמי שכתב את הספר הוא הסופר הכי טוב בעולם. או שלפחות ככה הוא רואה את עצמו.

בסופו של דבר, זה ספר בסדר, אבל לא מהטובים ביותר שקראתי.
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
גל (לפני 4 שנים ו-11 חודשים)
תקראי את הספרים האחרים שלו (אדום החזה, נמסיס, כוכב השטן). הם שונים לגמרי מ"ציידי הראשים", ואם אהבת את נערה עם קעקוע דרקון וכו', אני מאמינה שתאהבי גם אותם.0 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ