ביקורת ספרותית על כוכב השטן - המפקח הארי הולה #5 מאת יו נסבו
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 19 בספטמבר, 2013
ע"י אריאל


לא עבר הרבה זמן ואני ואדון סושי נפגשנו בשנית. מכיוון שאדום החזה עוד אצל השכנים (מעניין מה יקרה מחר שהם יגלו את הפצצת סירחון) אז נעבור מיד לספר השלישי. או השישי. החמישי? לא משנה, תלוי איך מחשבים את זה. מצחיק לא לקרוא ספרים לפי סדר כרונולוגי.
וכאן אנחנו פוגשים שוב את מר שוטר, הארי הולה בכבודו ובעצמו, ששוקע מהר מאוד במיץ של הזבל. שנים הוא מנסה להשיג הוכחה נגד האויב הניצחי שלו, המאסטר קלאס של המשטרה המרושע שחושד שרצח את שותפתו לימים עברו, גברת משטרה אלן שם משפחה מסובך כלשהו (נרווגים).
אלא שמה? עד שהוא סוג של הוכחה או לפחות מידע חדש, אף אחד לא מאמין לו. הוא מתחיל להמשיך לשתות, לחברה שלו נמאס ממנו, ארבעה שבועות הוא כבר לא הגיע לעבודה ומכתב הפיטורין כבר מחכה אצל המפקד על השולחן. ואתם חייבים להודות שזה קצת עצוב, והולה הרבה אדיוט שלא מצליח להתאפס.
ואין מה לעשות, הארי הולה שלנו (נכון הולה נשמע כמו מנורה?) הפך להיות שבר כלי.
בתוך כל זה, הוא צריך עוד לעבוד על אותה חקירה עם תום וולר, ובמהרה מתגלה שמדובר כאן ברוצח סדרתי.

אממה (איזה מצחיקה המילה הזאתי), לא מדובר כאן בעוד איזה טריק של רוצח סדרתי אמריקאי שג'ון וורדון שתל כאן. הפעם זה רוצח סדרתי אמיתי, ואנחנו מוזמנים להתחיל לפחד. אל תפותעו אם באמצע הלילה תשמעו צעדים בדירה שלכם, תהיו כבר מוכנים על האלת ביסבול על הגב ואז תגלו שבסך הכל השותף שלכם רצה לאכול פיתה עם חומוס.

ובפעם השניה נסבו מוכיח לנו שהוא מלך המתח. למזלי הרב(ולמזל של המוח שלי) כוכב השטן הרבה יותר ברור מנמסיס. אולי, רק אולי, אבל אל תתפסו אותי במילה, זה קשור לזה שכוכב השטן מתמקד בתעלומה אחת ונמסיס בחמש לפחות. אבל רק אולי.
אז כמו שאמרתי, כוכב השטן הרבה יותר ברור. אז בהתחלה אתם תבינו הכל, ובאמצע גם תבינו הכל רק קצת פחות מהכל, ורק בסוף המרתק-המותח-המדהים אתם לא תבינו כ-ל-ו-ם. אל תגידו שלא אמרתי לכם, אני הייתי כבר במצב הזה. קראתי את הסוף בערך שמונה פעמים ורק אז הצלחתי להבין רבע.
גם משהו.

בכל מקרה, מדובר במותחן מעולה, לא פחות טוב מקודמו. הנרווגים האלה לא טיפשים כמו שהם נראים(בחיים לא ראיתי אותם אבל זאת תחושת בטן)! אל תתפלאו אם יום אחד הסושי ישתלט על העולם. אני מקווה בשבילכם שלכם הוא טעים.
אני אוהבת. במיוחד עם סלמון.
ותראו איזה ציטוט ציני ונחמד מצאתי:

"אתה יודע מה, הארי? שום דבר לא יכול לעזור לך במצב כזה. רק דבר אחד.
"אני יודע," אמר הארי. "כדור של אקדח."
למען האמת חשבתי להגיד, 'אתה בעצמך'."

אני מעדיפה כדור של אקדח. יותר יעיל.

אז בנתיים אני אשב ואחכה פה לספר הקודם. או לספר הבא. מה שיבוא קודם. יש עוד אחד, נכון?


6 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה6 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ