ביקורת ספרותית על המושיע - המפקח הארי הולה #6 מאת יו נסבו
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 17 בנובמבר, 2017
ע"י Muhandes


אין שום דבר רע בספר המושיע מאת יו נסבו, הספר השישי בסדרה. כפי שצפוי מנסבו, שכבר מנוסה במלאכה, הספר כתוב היטב. העלילה מלאה פיתולים, תפניות והטעיות והארי הולה, שהפך להיות אחד הבלשים החביבים עלי, טועה פה ושם, מראה גאונות ואנושיות במקומות אחרים ומפענח את התעלומה. שוב אנו רואים כי אפשר להיות גם בלש וגם אלכוהוליסט. כמו בשאר הספרים של נסבו, גם בספר הזה יש רוחב יריעה יוצא דופן החל מהמלחמות הפנימיות בתוך צבא הישע (שבכלל לא הכרתי לפני"כ כי אין בארץ) וכלה במלחמה בקרואטיה, אז והיום.
אז למה אני לא יכול לתת לספר יותר משלושה כוכבים? ראשית, זהו הספר הראשון בסדרה שבו ניחשתי את האלמנט העלילתי בתעלומה מוקדם מאוד בספר. האם המחבר מתחיל לחזור על עצמו ולהפוך לצפוי או שאולי היה לי מזל? בספרים הקודמים לא הייתי אפילו קרוב. שנית, חסר לי בספר מה שהיה בספרים שלוש וחמש בסדרה – ההקשר הרחב שקושר את הסדרה. יש מעט קשרים והתמונה הכוללת מתפתחת מעט, אבל כלאחר יד ולא כחלק עיקרי בספר. אחרי שהעניין העיקרי נפתר בספר החמישי, התחושה היא שהולה ממשיך בחייו ללא מטרה מיוחדת. אני מקווה שבספר הבא זה ישתנה.
אז כאמור, ללא ספק ספר מסתורין-בלש-פשע טוב, בהחלט שווה את הזמן אם ספרים מהסוג הזה חביבים עליך, אבל לא הרבה יותר מזה. כפי שאמרתי לעיל, אני נותן לספר שלושה כוכבים מתוך חמישה.
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
מחשבות (לפני שנה ו-7 חודשים)
עכשיו תקרא ספרים אמתיים.2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ