ביקורת ספרותית על המושיע - המפקח הארי הולה #6 מאת יו נסבו
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 11 בנובמבר, 2014
ע"י ראיה


אדם נורה באמצע כיכר הומה אדם כאשר הוא מאזין ללהקת רחוב המנגנת מזמורים שונים. האדם שנורה הינו חייל בצבא הישע - ארגון ישועות העוזר לנזקקים מכל הסוגים אשר עובד כצבא לכל דבר בהיררכיית חיילים ומפקדים. אז מי האדם הנתעב שירצה להרוג חייל בארגון אשר עוזר לנזקקים וכאשר אין סיכויים כי החייל הזה עשה רע לאדם אחר?
מסבר שלא כל הכוונות גלויות לעיננו. וכאן נכנס התחכום של יו נסבו. הוא מצליח לשלב בתוך הספר מס' צירים שונים, כשביניהם - סיפורי אונס, מלחמת האזרחים בסרביה וקורבנותיה, עלילות צבא הישע וכו' ובסופו של דבר לחבר הכל למקשה אחת שהינה העלילה בסיפור.
אך ישנה בעיה -

הבעיה בסדרות מתח אשר כל ספר עוקב לספר הקודם הוא דמות הבלש - ויו נסבו יצר לעצמו בלש משלו, ממש כמו שאר כותבי סדרות המתח - פיטר ג'יימס, ג'ורג'יו פאלטי ודומיהם. כל אחד מהם אדיר בפני עצמו כסופר, אך את יו נסבו הכרתי רק מביקורות על ספריו. עד כה לא יצא לי לקרוא את סדרת המתח שלו ומסתבר שהספר הזה הוא הרביעי בסדרה מה שבטח גרם לכך שלקח לי מעט זמן על מנת להצליח להתחבר לדמות הבלש עצמו ובטח ובטח כשמחברים בספר זה את , מה שנקרא כעלילות הפרק הקודם.

לצער יו נסבו ולצערי או לשמחתי קראתי כבר ספרי מתח טובים יותר. יו נסבו אוהב לכתוב ושופך את כל הקורות בעלילה גם פסקאות שלמות שהיה ניתן לוותר עליהם. הנ"ל יוצר עומס על הקורא ומעבה את הספר לשווא. בסופו של דבר העלילה מעניינת, הדמויות מעניינות פסיכולוגית אך אין העמקה פתולוגית לתוך חקר האמת והדבר די פוגם בספר לדעתי.

לסיכום, ספר בלשים נחמד, מאמינה שיו נסבו מסוגל ליותר לאחר התשבוחות שקראתי עליו ואולי אני פשוט הייתי צריכה להתחיל מההתחלה ולא להגיע באיחור אופנתי לסדרה כה מוצלחת.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אנקה (לפני 4 שנים ו-7 חודשים)
ליאורי, ממתי הפכת לכזה דידקטי ?פולניה קטנה ומצקצקת שכמותך :)
ליאור (לפני 4 שנים ו-7 חודשים)
חשוב מאוד שהגעת למסקנה הנכונה, גם אם בשורה התחתונה:
את צריכה להתחיל מהתחלה. לקרוא בסבלנות את הספרים הקודמים ורק אז לחרוץ דעה.3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ