ביקורת ספרותית על איש השלג - המפקח הארי הולה #7 מאת יו נסבו
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 8 במרץ, 2015
ע"י קורא כמעט הכול


חתיכת מניאק הנסבו הזה, אני הולך להתפתל פה כהוגן כדי לנסות לכתוב ביקורת בלי חלילה להכניס ספוילרים, ואני כמובן צריך לנהוג במשנה זהירות, שכן אני יודע שדרי האתר נתברכו ביכולת קריאה בלשית, קריאה בין השורות, וגם מתוך מה שלא אכתוב אתם עוד עלולים לעשות אחד ועוד אחד וליצר לכם ספוילר. אז מה עושים...?
תראו נסבו לכאורה לא מזלזל באינטליגנציה של הקורא שלו, והוא גם רוצה לתת לנו (הקוראים) תחושת הצלחה, אבל חלילה לא לצאת פרייר, כי הרי הכי אנחנו אוהבים בספר מהסוגה הזו לומר בסוף... ידעתי, כמעט כמו שפולנייה אוהבת להגיד אמרתי לך (פולנייה כמשל חברים, בל נפתח דיון עדתי).
אז מה עשה נסבו, נתן לי לנחש נכון, ואז הוכיח לי שזה לא מה שחשבתי, טלטל אותי דרך מספר חשודים אחרים (כולל מעצרים, עימותים you name it) כדי בסוף לתפוס את ההוא שחשדתי בו מההתחלה.
תודו שזה מחוכם, אני גם מקבל ליטוף ליכולת הבלשיות שרכשתי לאורך השנים, אבל אני לא יכול להגיד ידעתי... שכן, ידעתי ונטשתי והשתכנעתי שטעיתי, והתמסרתי לאמת האחרת... בקיצור מחוכם.
בעיה אחת מובנית בספרי בלשים שנסבו לא הצליח לפתור, לא בטוח שיכול להיות פתרון... מספר העמודים לסוף... אם 100 עמודים לסוף מסתמן פתרון אתה בתוך תוכך כבר יודע שזה כנראה לא הפתרון האמתי, כיצד ניתן להתגבר על בעיה טכנית זו..? אין לי מושג.
אחסוך מכם מילים בשבחו של נסבו, הוא כנראה לא צריך את זה, גם לא אדרג את נסבו הזה מול אחרים בסדרה, מספיק שאגיד שסיימתי אותו תוך 3 ימים, בתוך הבלגן של העבודה, הכנת תחפושות ל 4 ילדים (פנדה מהפרסומת never say no to Panda? נו באמת מה קרה לזורו? משהו שאפשר לקנות ב 99.90), משלוחי מנות (מלאכת יד) ועומס רגיל- נו אתם יודעים.
בקיצור אני נהנתי.
התעלומה הכי גדולה בספר הזה, היא כמובן - איך זה שאני כותב את הביקורת הראשונה? (או שאלון כבר קרא באנגלית?- אני תכף בודק) אחרי החג שמח
33 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
נתי ק. (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
אלון, קודם כל לא ידעתי שיצא ספר נוסף אחרי הפנטום, הייתי בטוחה שהוא יסיים את הסדרה. בעיניי הספר הזה פשוט נהדר, טוב יותר מכל ספרי הארי הולה שקראתי. ציידי ראשים לא מתקרב בכלל לסדרת הארי הולה אז אני לא ממש מחשיבה אותו. על כל מה שלא תורגם, אני מוותרת בינתיים. מספיק סבלתי עם האנגלית של פנטום.
אלון דה אלפרט (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
נתי, למה רק הפנטום? בסדרה של הארי הולה יש עוד כמה ספרים. קודם כל יש את The Bat ו-Cockroaches, שהם הספרים הראשונים בסדרה שלא תורגמו משום מה לעברית עדיין והם טובים לא פחות מהספרים האחרים.

אחרי "איש השלג" יש את The Leopard, אחר כך את Phantom ואז Police, מספר 10 בסדרה.

יש גם את ציידי הראשים ואת The son שעוד לא תורגם.
נתי ק. (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
עכשיו נשאר לך רק הפנטום? יש למה לצפות...
אפרתי (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
קניתי, אבל משאירה כמו מתנה לעצמי לפסח. בינתיים יש דברים אחרים.
פואנטה℗ (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
אני יודעת. באנגלית זה מרגיש אחרת -:)
קורא כמעט הכול (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
סליחה פיספסתי את השאלה התמקדתי בבדיחה :-)
מקווה שתהני

ולגבי התשובה,
בסוף לא הייתי הראשון, כפי שחשבתי היו שכתבו בקירות על הספר לפני, פשוט קראו אותו באנגלית, כך שאני לא באמת יודע איך זה מרגיש
פואנטה℗ (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
הישגתי וכבר התחלתי. לא ענית לשאלה שלי. לא חשוב. אני אשב לי בחושך לבד ואקרא את הספר שהתפתלת כל-כך להמליץ עליו. ולא, לא נפתח כאן דיון עדתי על פולניות...-:)
חני (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
אני אוהבת את הארי הולה, הדמות שלו זה משהו שהקורא יכול להתחבר אליה בקלות. ביקורת משעשעת
ואחרי ששרדנו את פורים יש הרבה חגים שמחכים לתורם...
חג אביב שמח
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
מעולה. גם אם היית חושף ספויילרים (אבל לא חשפת, תירגע) לא הייתי חושב לקרוא את הספר. התקציר אמנם נשמע לי מעניין, אבל ניסיתי נסבו אחד וכנראה שזה לא בשבילי.
קורא כמעט הכול (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
אתן רציניות? שין שין ונעמי? אתן קוראות ספרים מדיגיטלי?
זה לא חלול הקודש?
פואנטה℗ (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
אחרי "כוכב השטן" וההתפתלות הכל-כך מסקרנת הזאת שלך, מחר! אני לוקחת את הספר מהספריה. וחוץ מזה, איך ההרגשה להיות ראשון?
בדיחה: כתב טלויזיה הגיע לסקר תור ארוך של אנשים ברחוב. הוא שאל את האחרון בתור: "למה אתה מחכה?" וההוא ענה לו: "אני לא ממש בטוח אבל יש תור אז אני עומד". הכתב שאל עוד כמה אנשים בתור ואף אחד לא ידע למה בדיוק מחכים. בסוף הכתב הגיע לראשון בתור ושאל אותו למה הוא מחכה. התשובה הייתה: "אני התכופפתי לקשור שרוכים וכשהתרוממתי גיליתי שיש אחריי תור". הכתב: "אז למה אתה לא הולך?". האיש: "עכשיו?? כשאני הראשון בתור??"
נעמי (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
ביקורת כיפית ומשעשעת!
שין שין לקחה לי את המילים =)
שין שין (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
אחרי החג שמח גם לך! אפשר לפתור את הבעיה הטכנית הזו באמצעות קריאת ספר דיגיטלי.
נצחיה (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
לקרוא תוך כדי תחפושות ומשלוחי מנות זה באמת הישג. אף ילד לא התחפש בטעות לאיש שלג?
(לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
טוב
אלון דה אלפרט (לפני 4 שנים ו-3 חודשים)
חחחח, תחושות דומות אינדיד

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ