ביקורת ספרותית על כוכב השטן - המפקח הארי הולה #5 מאת יו נסבו
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 21 במרץ, 2013
ע"י מילים


יום שלישי, אני עם אבא, ואין לי כוח להכין שיעורי בית לחופש בשום מקצוע שתעלו על הדעת. אני מוציאה את הספר "כוכב השטן" של יו נסבו, יבורך (או יקולל, תלוי איך מסתכלים על זה) בחיי נצח, ומתחילה לקרוא.
אם הספר הראשון שקראתי של נסבו, "נמסיס", גרם לי להבריא מצינון חמור מאוד, לספר הזה יש השפעה שלילית מאוד והוא גורם לכאב ראש. יכול להיות שזה קשור לעובדה שישבתי עם הראש מעל הספר שהיה מונח על שולחן, כפופה מאוד, אבל בואו נאשים את נסבו כי זה נשמע יותר דרמטי (וגם כי ההסבר הפחות הגיוני הוא תמיד יותר נחמד).

אז מה יש לנו? להגיד לכם את האמת, אני ממש לא זוכרת. באמת שלא. אולי רק קווים כלליים. אז למה אני בכל זאת כותבת ביקורת? כי הספר משך אותי ולא יכולתי להתנתק (אבא שלי ניסה להציע בעדינות שאולי, אבל רק אולי, אני צריכה להפסיק לקרוא ואז כאב הראש יעבור, אבל הוא נתקל בתגובה הפשוטה אך החריפה: "אבל אני לא יכולה!". במקום זה הוא נתן לי קוביית שוקולד. אבא טוב מבין שלא מפסיקים לקרוא יו נסבו באמצע), אבל בכל זאת הרגשתי שהוא פחות טוב מ"נמסיס", ואני לא בדיוק יודעת להסביר למה. אולי כי ממש לא היה לי חשק להתעמק בזה, אלא רק לזכור אותו כספר טוב.

הארי הולה הוא באמת דמות מרתקת ואפלה, והוא עובד לפי היקשים ולפי חוקים וכללים משלו.
*קלקלן מרומז* יש קטע בספר, שבו הארי פותר בעיה בדרך לא שגרתית שכוללת בהייה מתמדת במשהו עד שהוא מגיע לתשובה. בחיי, לפעמים זה קורה לי שהפתרונות הכי טובים קופצים סתם פתאום, ודווקא כשלא חושבים עליהם. *סוף קלקלן*

טוב, מה אני יכולה להגיד לכם, על כריכת הספר כתוב שלא תתחילו לקרוא אם יש לכם תכניות כלשהן. לי ממילא לא היו תכניות מי-יודע-מה חשובות, והמסקנה שלי מהספר הזה: צריך לקחת פעם בכמה זמן הפסקת נסבו, מעין יום כזה שלא עושים שום דבר חוץ מלקרוא יו נסבו, ולהצטייד בהרבה כדורים להקלת כאב ראש (או, אם לעקוב אחרי התיאוריה הפחות מעניינת, לקרוא אותו בתנוחה נורמלית).

קחו לכם את הספר הזה ויום חופש, ושבו לכם בנחת (אהמחולהמועדפסחבקרובאהמאהמ).
10 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
מילים (לפני 6 שנים ו-2 חודשים)
תודה =) חג שמח!
נתי ק. (לפני 6 שנים ו-2 חודשים)
אם כך, במידה והייתי חובשת כובע, הייתי מסירה אותו לכבודך:-)
מילים (לפני 6 שנים ו-2 חודשים)
למען האמת, נתי ק., אני כן בת 13 =) תודה!
נתי ק. (לפני 6 שנים ו-2 חודשים)
את לא בת 13 באמת, נכון?
מילים (לפני 6 שנים ו-2 חודשים)
תודה רבה!!
חגית (לפני 6 שנים ו-2 חודשים)
הגדרת ה"אבא הטוב"- ראוי להעביר לקריאה ראשונה בכנסת.... (-:
אלון דה אלפרט (לפני 6 שנים ו-2 חודשים)
מצויין!

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ