ביקורת ספרותית על העטלף - המפקח הארי הולה #1 מאת יו נסבו
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 1 בספטמבר, 2016
ע"י רוני


מאכזב! אני חסיד גדול של סדרת הארי הולה וקראתי את כל הספרים בסדרה ונהניתי עד מאוד. הספר הזה סובל לדעתי מתסמונת "הספר הראשון" בסדרה והעובדה שהוא יצא לאור בעברית רק אחרי חמשת אלו שאחריו, היא כנראה לא בטעות. העובדה היא שרכשתי אותו מיד כשראיתי אותו, כאשר דמותו של הארי הולה מול עיני וציפייה לעוד מותחן אינטילגנטי ומרתק. אני מניח שספר זה לא היה להיט כמו קודמיו, אבל כמו שקורה הרבה פעמים, כאשר יש ספרים מוצלחים של סופר, נזכרים בספר הראשון שלא היה כל כך מוצלח ובונים על המותג.
הארי הולה באוסטרליה הוא דג ביבשה,זה לא אותו בלש קשוח, מתוחכם, שם פס על כל העולם, ציני, מריר, חכם כפי שהוא מתואר בשאר ספרי הסדרה בסביבתו הטבעית בנורבגיה.
"העטלף" - לכן הוא מותחן לא ממש מרתק, יותר מדי סיפורי אבוריג'ינים והיסטוריה אוסטרלית, מעט מדי אירועים מסחררים כפי שיו נסבו יודע לתאר - אבל כאמור זה ספר ראשון בסדרה ובהחלט נסלח לו על כך. היו לא מעט דפים שאפילו דילגתי עליהם, הסוף בסדר - קצבי, אפילו קצת מותח - אבל הייתי צריך לעבור יותר מדי דפים לא ממש איכותיים. ממתין בהחלט לעוד בסדרה זו כיוון שברור לי שכל שנכתב אחרי ספר זה בסדרת הארי הולה הוא הרבה הרבה יותר טוב.
6 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אלון דה אלפרט (לפני שנתיים ו-9 חודשים)
לא צודק.
אפרתי (לפני שנתיים ו-9 חודשים)
צודק.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ