ביקורת ספרותית על כוכב השטן - המפקח הארי הולה #5 מאת יו נסבו
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 11 בפברואר, 2015
ע"י יניש


ג'ק ריצ'ר, הארי הולה וצ'אק נוריס נכנסים לפאב. משום מה הם מגיעים להחלטה שהם צריכים להוציא מה שיש להם בכיס האחורי, ולפי זה הם יכתירו מי הגבר האולטימטיבי. ריצ'ר מוציא מברשת שיניים חבוטה, הולה מוציא טלפון, וצ'אק נוריס מוציא מצית.
"אני לא צריך שום דבר יותר ממברשת השיניים" אומר ריצ'ר. "בשנה האחרונה תפרתי את ארה"ב לאורכה ולרוחבה עם המברשת הזאת, ואפילו משחת שיניים לא הייתי צריך. אוכל מצאתי בדיינרים זולים, ולנתי במוטלים חבוטים מוכי פשפשים. אירחו לי חברה האלוהים האישי שלי שאני קורא לו מצפון. גבר או לא גבר?"
"אני גם את זה לא צריך. רק טלפון בכדי להתקשר לזוגתי היקרה שתחייה כדי לעשות לעצמי סרטים שיעסיקו אותי ימים שלמים. אכלתי לעצמי את הראש על כל שיחה למשך ימים, וישנתי על מיטות של זרים ובטבע הנורווגי הקפוא. האלוהים שלי הוא בקבוק ויסקי. גבר או לא גבר?"
מסתכלים ריצ'ר והולה על צ'אק נוריס, ומחייכים.
"מפחד מהחושך, צ'אקי ? "
"אתם לא מבינים..." אומר צ'אק נוריס " אני לא צריך מברשת שיניים כי אני מצחצח שיניים עם אבנים. אין לי אישה ואני לא חופר לעצמי על איך שאני לא מבין אותה והיא לא מבינה אותי. אני לא ישן אף פעם ואני אוכל רק ב30 לפברואר. ולגבי אלוהים... המצית היא בשבילו... לפעמים הוא בא אלי בלילה ומבקש שאדליק לו אור כי הוא מפחד ממני בחושך."
- - -
במאבק האיתנים באתר בין חובבי הולה וריצ'ר החלטתי אחרי 3-4 ספרים שאני נמנה עם חובבי ריצ'ר. בהתחלה חשבתי שאני הולה אבל ... עבר לי. הספר עדיין טוב ומומלץ אחרי קריאת 2 הראשונים בטרילוגיה .
אהה... כן.. וכל הזכויות שמורות על הבדיחה :-)
7 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ