ביקורת ספרותית על נמסיס - המפקח הארי הולה #4 מאת יו נסבו
הביקורת נכתבה ביום שני, 23 באפריל, 2012
ע"י הנסיך הקטן


הכול בגלל אלימלך זורקין או אם לדייק יגאל מוסינזון.
מוסינזון בספרו "חסמבה בבית האסורים" הופך את אלימלך זורקין לרופא שממציא מחלות ושמות באורך של שורה או שתיים.
מאז אני פשוט לא מתייחס לשמות בספרים.בדרך כלל זה לא מפריע לזכור שמות כמו ג'ק,ג'ו,מיקי,נעמי...אבל תנסו להיזכר בשמות מוזרים מסקנדינביה שלא ממש טרחתם בפעם הראשונה לקלוט אותם ואתם בבעיה.
יצא לי בהרבה קטעים ב"נמסיס" לעצור ולנסות להיזכר מי הדמויות שעליהם מדבר המחבר.למרות שהבקורות מהללות את הספר, לטעמי,הוא גדוש בשמות יתר על המידה והסופר כנראה בטוח שאנחנו נזכור אחרי 200 עמודים את אחת הדמויות השוליות שהוא הזכיר.גם החפירות הפסיכולוגיות שלו ב 50 העמודים האחרונים היו מיותרות, היה אפשר להסתפק ב 30 העמודים האחרונים ולוותר על ה 20 שלפניהם.
9 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אביבה (לפני 7 שנים ו-1 חודשים)
אנקה צודקת כנראה שבאמת אשים את הספר בצד ואתחיל ספר אחר...שוב הייתי אתמול בקניון ולאחר גמילה של כמה חודשים מקניית ספרים (גנבו לי את האוטו לכן לא הסתובבתי בקניון) רכשתי שוב 3 ספרים שנראים לי מעניינים יותר..
אפרתי (לפני 7 שנים ו-1 חודשים)
אני נאלצתי לקרוא את כל 70 העמודים הראשונים פעמיים, כי עזבתי אותו לזמן מה ולא זכרתי הרבה. עכשיו אני זוכרת הכל, אבל בואו ונגיד את זה בפה מלא ובקול: הספר פחות טוב מכפי שהביקורת טוענת.
אנקה (לפני 7 שנים ו-1 חודשים)
אביבה, אל תרגישי לא נעים. תזרקי אותו, כפי שורדה היתה אומרת.
אביבה (לפני 7 שנים ו-1 חודשים)
גם אני קוראת עכשיו את הספר הזה... ובאמת הוא פשוט קצת מייגע עם כל השמות האלה... עוברות בי מחשבות לנטוש את הספר אבל בכל זאת ממשיכה בינתיים לקרוא אולי זה השתפר בהמשך (הגעתי כמעט לעמוד מאה)... בקיצור מרגישה כמוך..!!

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ