ביקורת ספרותית על אדום החזה - המפקח הארי הולה #3 מאת יו נסבו
הביקורת נכתבה ביום שבת, 8 בינואר, 2011
ע"י שגית


בדרך כלל, כשמדובר בספר טוב אני מאלו שלא מניחים את הספר מהיד עד שהם מסיימים את הספר. את חלקו הראשון של הספר התקשתי לקרוא ואף התפתתי לא פעם לוותר עליו. הספר בנוי מכמה עלילות וזירות שרק מנקודה מסויימת הם מתחילים להשתקשר ולתת תמונה מעורפלת של הפאזל שמתבהרת ברק ךקראת הסוף. מכיוון שאני עקשנית אז לא ויתרתי ובמקרה הזה העקשנות השתלמה לי.
ראשית אדום החזה הוא מותחן פסיכולוגי טוב העוסק בפיצול אישיות והתמודדות הקשה של המשטרה לפענח פשע שאחד הפושעים בו סובל מתופעה כזו.
אך הספר אדום החזה הוא הרבה יותר ממותחן פסיכולוגי. הוא גם עוסק בהתמודדותה של נורווגיה עם "משתפי הפעולה" עם גרמניה הנאצית לאחר מלחמת העולם השנייה ועם הנאו נאצים של התקופה המודרנית. הספר מציג את השוני העצום ביניהן אך באותה נשימה מציג אותן בצורה מעוררת רחמים, צינית משהו שמוליכה את שאלת מהותן של שתי הקבוצות על חבל דק שבין רוצחים לקורבנות.
הספר מציג גם תככים ופוליטיקה במשטרה הנורווגית כמו בכל מוקד כוח שלטוני. גדולתו של הספר ביכולתו להציג את מגוון הדמויות וחייהם באופן חושפני ודוקרני, ללא רחמים אך בצורה שיוצרת אצל הקורא אמפטיה לכל דמות. כל הדמויות שלו הן עגולות, מורכבות ומרתקות. רק חבל שהחלק הראשון אינו מצליח ליצור חיבור מהיר של הקורא לדמויות ולעלילה.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ