ביקורת ספרותית על כוכב השטן - המפקח הארי הולה #5 מאת יו נסבו
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 15 באוקטובר, 2017
ע"י Muhandes


אני אתחיל עם חזרה על האזהרה מהסקירה של נמסיס. לדעתי חובה לקרוא את אדום החזה ואת נמסיס לפני הספר הזה אחרת אני חושב שהוא נראה מוגזם ולא הגיוני. שני הספרים הראשונים בסדרה שלא תורגמו לפי הסדר אינם חיוניים (למעשה לא קראתי אותם עדיין). אני אניח שמי שקרא את הסקירה הזו קרא את נמסיס ואדום החזה ואני ארגיש חופשי לכתוב ספוילרים לספרים האלה.

זהו הספר החמישי בסדרת "הארי הולה הבלש האלכוהוליסט", והשני ב"רצף אוסלו" שמתחיל בספר השלישי. זה לדעתי גם החלק השלישי בטרילוגיה, ספרים שלוש עד חמש, שעוסקים בניסיונות של הולה לחקור את רצח שותפתו אלן.
בספר זה הולה מגיע לשפל המדרגה. למרות שהוא משוכנע באשמתו של טום וולר, חוסר היכולת להביא להרשעתו ורגשות האשם שלו מעיקים עליו כל כך, שהפתרון היחידי הוא להשקיט את הכאב בסחרור של אלכוהוליזם. זה בתורו גורם לחבריו האחרונים (ולאהובתו) לעזוב אותו והוא עומד על סף איבוד משרתו, העתיד שלו והטעם לחייו. הולה מקבל משימה אחרונה, מקרה רצח אחרון לפענח. כמי שאין לו יותר מה להפסיד, הוא עושה מה שהוא הכי טוב בו.
מי שנהנה מהספרים הקודמים ומחפש סגירה של קצוות פתוחים ייהנה אפילו יותר מהספר הזה. לתחושתי זה הספר שבו נסבו הגיע לשליטה מלאה בסגנון הכתיבה שלו. חקירת מקרה הרצח כתובה בצורה טובה במיוחד הן בפני עצמה והן האופן שבו היא מתחברת לסיפור הרקע ולחייו של הולה. מצפה לקורא רכבת הרים של פיתולי עלילה מורכבים ותמרוני בילוש מחוכמים. מבחינה זו באמת שאין לי הרבה מה להעיר. הספר הוא גם הקריא והשוטף ביותר עד כה, קראתי אותו ביום אחד.
בספר נמסיס לא מצאתי את המשהו נוסף שיהפוך אותו לספר מצוין. בכוכב השטן הקשר לסדרה כולה בהחלט מעלה אותו מדרגה מעל ספר מתח/פשע/בלש אחר. ואני נותן לו ארבעה כוכבים מתוך חמישה.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ