ביקורת ספרותית על שירה גאולה מאת נועה ירון-דיין
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 2 ביולי, 2016
ע"י puapua


שירה גאולה הוא לא ספר לכל אחד. הוא ספר שיוצר במיוחד, לדעתי, לחוזרים בתשובה או לדתיים מחפשי אלוקים.
קראתי כמה ביקורות על הספר, איכשהו רובם שליליות, ולכן נורא עניין אותי לראות על מה כל העניין.
לאחר שקראתי הבנתי למה הביקורות השליליות, מי שלא שם, לא יבין.
הספר מתאר בצורה אמיתית לחלוטין את מה שמתחולל בלב המחפש היהודי הדתי. זה שמחפש באמת. זה שנופל וקם, זה שקם בבוקר ולא מבין למה הוא צריך לעשות כך וכך וכשהוא לא עושה הוא תוהה למה הוא לא עשה ודיי.
הספר הזה מדבר על חיפוש כנה ואמיתי, על ללכת לאיבוד ולהימצא על ידי מה שנוגע לך בלב.
בספר הזה זה ברסלב, אבל העניין הוא לא ברסלב, העניין הוא התורה של רבי נחמן והמשפטים המחזקים שלו, שכמובן לא כל אחד הם מחזקים, אבל בספר זה מה שחיזק את הגיבורה, שירה גאולה.

הדבר היחידי שבעייני לא הצליחה נועה ירון לעשות הוא ממש להיות הדמות עצמה. היא יותר דיברה כמספר מן הצד, מאשר מישהו שמרגיש את זה, יכול להיות שזה בגלל שהיא שכחה איך היא הרגישה פעם ויכול להיות שהיא כתבה את הספר הזה על מה שהיא רואה מסביב כל יום. וזה בסדר שהיא לא הצליחה, כי עדיין זה היה נפלא.

ובקצרה,
הספר מדבר על שירה גאולה, דתייה, שהחליטה בשל מורכבות משפחתה ל"צאת" בשאלה ולהתחיל לחיות ברחוב, בירושלים, עם כל האבודים ועם חברה שלה עדינה.שירה גאולה כותבת, קוראת ושורפת את כל מה שהיא מרגישה, רואה וחווה. היא דמות מיוחדת ובמהלך הספר זה מודגש מאוד שדווקא בשל הייחוד שלה היא עוברת את כל מה שהיא עוברת ודווקא בגלל זה היא פוגשת את כל מי שהיא פוגשת, את העבריין שכולם מפחדים ממנו, אבל בעצם מאוהב בה בסתר, את חבורת הברסלבים שמעבירים אותה מסע ולבסוף...את מי שמעמיד אותה ממש מול עצמה.
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
מחשבות (לפני שנתיים ו-11 חודשים)
לא הבנתי כלום.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ