ביקורת ספרותית על איש השלג - המפקח הארי הולה #7 מאת יו נסבו
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 5 בדצמבר, 2015
ע"י רפול


יש בספר נקודות טובות, אך לצערי רובן רעות.

העלילה לא אמינה. כלל וכלל לא. וברגע שזה קורה בספר מתח- זה הורס לא מעט חלקים בכיף של הקריאה.
בתכלס, בכל ספר מתח אפשר למצוא חלקים לא אמינים, אבל כשזה ממש בולט, כמו כאן - קוראים מנוסים יעלו על זה ברגע וזה יהרוס מעט את חווית הקריאה.

הקריאה עצמה לא קלה. לא יודע למה, אולי הבעיה אצלי- אבל כך זה ברוב ספריו של נסבו שתורגמו לעברית (קראתי את כולם). אולי הבעיה במתרגמת. מצאתי את עצמי קורא שוב ושוב משפטים מסוימים וכך קצב הקריאה מואט.

בכלל, למעט "נמסיס" של נסבו, שהיה ספר מעולה - שאר ספריו אמנם טובים, אבל לא יצירות מופת. יש מקום לשיפור, ונסבו לא שייך מבחינתי ל"עילית" סופרי המתח בסקנדינביה (ובטח שלא בעולם).

חבל שלא מתרגמים ספרים חדשים יותר של נסבו. את איש השלג תרגמו השנה- אך הוא נכתב ב-2007 (!). ולמרות זאת על הכריכה בגירסה העברית מצוטטות ביקורות של ספרים אחרים של יו נסבו, ולא על ספר זה. מוזר. האם לא מצאו ביקורת אחת טובה לציטוט על ספר זה?
רשמו כאן בביקורות לפני שיש בעיה עם הפונט של הכתיבה- יש בזה משהו, במיוחד במספר המציין את מספר העמודים. צריך זכוכית מגדלת כדי לקרוא אותו.

בכנות, הייתי קרוב מאוד להפסיק את הספר בעמוד 300, בעמוד 350 ובעמוד 400 מכיוון שהעלילה הייתה קצת יבשה, וכמו שציינתי ממש לא אמינה. מעמוד 400 עד הסוף (כ-90 עמודים) זה השתנה לטובה, חלה התפתחות חיובית בעלילה וזה גרם לי להמשיך עד הסוף.
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
(לפני 3 שנים ו-6 חודשים)
לא מסכים איתך. למעט סוגיית תרגום הספרים האחרים.2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ