ביקורת ספרותית על העטלף - המפקח הארי הולה #1 מאת יו נסבו
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 1 בפברואר, 2018
ע"י Muhandes


כמו רוב הקוראים, למרות שספר זה הוא הראשון שנכתב בסדרת הארי הולה, קראתי אותו רק אחרי שקראתי את הספרים השלישי עד השביעי. הסיבה היא שהספרים תורגמו בסדר הזה וזה אגב גם הסדר שהם תורגמו לאנגלית. על כך אנחנו חייבים תודה למוציאים לאור, כי אם זה היה הספר הראשון שהייתי קורא, לא בטוח שהייתי ממשיך לשאר הסדרה, וזה היה ממש חבל כי מהספר השלישי והלאה הסדרה ממש מצוינת.
אני אומנם לא יכול להגיד שזה ספר רע, אבל הוא בהחלט לא באותה רמה כמו רצף אוסלו (הספר השלישי עד החמישי). הספר אומנם מותח ומעניין ויש פיתולים בעלילה והולה די מבריק, אבל משהו חסר. אני חושב שהמשהו הזה הוא הקול של הארי הולה. מנותק מן הסביבה שלו, הולה פשוט לא משכנע מספיק. השיקולים שלו והטענות שלו הרבה פחות מרשימים ובעיקר האלכוהוליזם שלו נראה כגחמה מנותקת ולא כחלק אינטגרלי מהדמות. מה שחיבבתי כל כך בספרים האחרים, דהיינו הדרך שבה כל אחד מהם משקיע אותך בתרבות ותקופה אחרת (אוסטרליה במקרה של הספר הזה) עובד הרבה פחות טוב ופשוט לא מתחבר הפעם.
ובכל זאת, זה הזרע שממנו צמחה הסדרה וכן אפשר לראות את הניצוצות, בצורה לא מהוקצעת. אני בהחלט לא חושב שמי שמעריץ את נסבו צריך לוותר על הספר הזה, אבל למי שרק מתחיל את הסדרה, הספר השלישי הוא המקום להתחיל ואת הספר הזה צריך לקרוא אחרי הספר החמישי לפחות. אני נותן לספר שלושה כוכבים מתוך חמישה.
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אפרתי (לפני שנה ו-4 חודשים)
אכן, די חלש יחסית להמשך.
חגית (לפני שנה ו-4 חודשים)
תודה על ההמלצה.
דידי (לפני שנה ו-4 חודשים)
אולי זה בכוונה כשקראתי את זה חשבתי שאם הייתי קוראת את זה ראשון ( לפי הסדר) לא הייתי ממשיכה עם שאר הספרים.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ