ביקורת ספרותית על מקימי - ספריה לעם #574 מאת נועה ירון-דיין
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 5 בפברואר, 2014
ע"י חופשיה


זה מזכיר לי את ההרצאות החזרה בתשובה שמסתובבות ביוטיוב או הדיסקים לזיכוי הרבים שמחלקים. על ההוא שהיה לו הכל! היה לו כסף, נשים, בית יפה, אוטו, עבודה עם הכנסה טובה...ואז! הוא ראה את האור!

אני הרגשתי פשוט את כל המניפולציות הרגשיות שבכתיבת הספר שלה.
איך שהיא מציגה את העולם החילוני ריק בלא תוכן, שאין לו מה להציע, שהכל זה דמיונות, אשליות והבלי הבלים. שכל התשובות וכל האמת=יהדות והקב"ה.
"מה בסה"כ אני רוצה?! ילדים צדיקים עם מוסר?! כיבוד הורים?! בעל שהוא רק שלי?! שבת רגועה עם קידוש ונרות שבת וילדים מסביב לשולחן מזמרים שלום עליכם?!" (ניסיון לציטוט מדויק פחות או יותר מהספר, כי הוא לא ברשותי וכבר החזרתי אותו)
ממש דיבור של מתוכנתת! אני אישית לאורך כל הספר שמתי לב לאיך שהיא מעצימה הכל, היא רוצה לכתוב משהו שיכול להסתכם במשפט אחד אבל לא! היא תכתוב אותו עם מלא תארים ומילים נרדפות שיתפסו עוד מקום לבזבז דפים.

עכשיו באיזושהי מידה אני מסכימה איתה. לדעתי האישית משעמם בעולם החילוני ובעולם החרדי זה דגש הרבה יותר על סיפוק ותוכן. לכן גם אני מתחברת מאוד ליהדות, אבל איך שהיא הציגה את זה היה ממש גרוע וגם מי אמר שזאת ה-אמת ה-יחידה, יש מלא דברים שאתה יכול להרגיש בהם את אותם האורות וההרגשות.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
חמדת (לפני 5 שנים ו-4 חודשים)
אנשים שעוברים מחילוניות לדת הם בדר"כ ,בדר"כ אני מדגישה-אנשים שבחייהם החילוניים לא צלחו להתמודד עם משברים ושאלות אישיות .ולכן ההליכה לדת זה כמו לחפש את אהבת ההורים האימא ואבא .זה שהיא מעצימה דברים זה ברור היא משכנעת את עצמה ,אחרת יעלו שוב שאלות של מהם החיים . לגבי אמירתך שבחיים החילוניים משעמם, אין דבר יותר מופרך מכך בכל קנה מידה . הרצון להסתקרן, לחוות הרפתקאות ,להכיר אנשים,ותרבויות אחרות , תלויים רק באדם הפרטי עצמו .אני חושבת שבעולם הדתי יש יותר חד -גוניות כי הם מחויבים לחזור מידי יום ולילה וכל ימות השנה על אותם התנהגויות שהדת מצווה עליהם . את בת 15 -כל העולם מונח לפנייך -רק תהיי סקרנית .
מיכל (לפני 5 שנים ו-4 חודשים)
חיים ערכיים עם תוכן ועניין לא תלויים באף אחד פרט לדבר אחד - בך ובעצמך בלבד!
כל השאר זו בכיינות מלקיחת אחריות על עצמך ועל חייך שלך.
לא הייתי רוצה לחיות בעולם בו מישהו אחר (במקרה של נועה ירון דיין זה הרב/נית), אלא שההחלטות ובכלל חופש המחשבה יהיה בידיי שלי.
הגדרת יפה. סיפרה, כמו הסידרה, מניפולציה. כי גם בעולם החרדי, בגידה, גניבה וחוסר מוסר קיימים !
בזבוז זמן.3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ