ביקורת ספרותית על התיקנים - המפקח הארי הולה #2 מאת יו נסבו
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 6 בפברואר, 2018
ע"י Muhandes


קראתי את סדרת הארי הולה בסדר בו היא תורגמה (הן בעברית והן באנגלית), דהיינו התחלתי בספרים השלישי עד השישי ולאחר מכן הספר הראשון ולבסוף ספר זה, הספר השני. אני בהחלט שמח שזה הסדר בו קראתי את הסדרה, כי בעוד שהתאכזבתי מעט מהספר הראשון ואולי לא הייתי ממשיך לשני אם לא הייתי יודע שההמשך הרבה יותר טוב, בוודאי שלא הייתי ממשיך אם הייתי מתחיל בשני הספרים הראשונים. במילים פשוטות יותר, זה הספר הגרוע מבין ששת הספרים הראשונים, ולמען האמת, הספר היחיד בסדרה שאפשר להגיד שהוא פשוט לא טוב.
אני לא בטוח מה גרם לנסבו למצוא את הקול שלו בספר השלישי, אבל בספר השני הוא בהחלט לא עדיין לא מצא אותו ואפילו איבד את מה שהוא מצא בראשון. הארי הולה פשוט לא שם. בעוד שכל הספרים בנויים על כך שהולה עושה טעויות במהלך החקירה ובסוף פותר את הבעיה כולה על ידי שיטור טוב והברקות, בספר הזה הוא רק עושה טעויות והעלילה נפתרת לא ממש על ידי מעשיו אלא במידה רבה במקריות. יש גם כמה חורים בעלילה והסיפור כולו לא משכנע.
אחרי שהשקעתי כל כך בסדרה, אני מניח שלא הייתי מדלג על הספר הזה גם אם הייתי יודע את כל זה מראש, אבל עדיין זו אכזבה לא קטנה. אני בהחלט ממליץ לא לקרוא את הספר הזה עד לאחר הספר השישי, אחרת יתכן וכבר לא תמשיכו הלאה. אני נותן לו שני כוכבים מתוך חמישה.
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
דידי (לפני שנה ו-4 חודשים)
אכן ספר מאכזב
אלון דה אלפרט (לפני שנה ו-4 חודשים)
אני לא מסכים איתכם בכלל. בעיניי גם הראשון וגם השני לגמרי בונים את הדמות של הארי הולה באופן הדרגתי ונותנים רקע מתאים למה שקורה אח״כ. דווקא הדמות השתיינית שלו מעצבנת אותי. ופה, שהוא כזה בן שלושים ומשהו בנתיב להרס עצמי שעוד לא קרה, מרתק בעיניי. וזה שהוא עושה רק טעויות? מעולה!
אולי זה באמת לא אחד הספרים הטובים בסדרה, אבל נסבו ביום רע וכו׳
אפרתי (לפני שנה ו-4 חודשים)
העטלף והתיקנים באמת גרועים. לא ברור איך הוא עשה קפיצה מהממת כזאת לאדום החזה. אין ספר שלו שכל כך הצלחתי לשכוח כמו השניים הללו. אני בקושי זוכרת מי הוא מה ומה הוא מי. אחד במזרח הרחוק השני אוסטרליה, או ההיפך.2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ