תקציר הספר
בספר הזה, הראשון מסוגו בשפה העברית, פורש ד"ר דוד פסיג לפני הקורא הישראלי שש-עשרה תחזיות בתחומי החברה, הכלכלה והביטחון בטווחים של עשר שנים עד חמישים שנים, ומשרטט בקפדנות מדעית ובשפה השווה לכל נפש את דיוקנה של החברה הישראלית העתידית.

הספר מוכיח לכולנו ש"לדבר עתיד" משמע לקבל עלינו אחריות כבדה, ועל כן הוא ספר למנהיגים ולמנהלים, למודאגים ולאופטימיים ולכל מי שעתיד מדינת ישראל יקר לו.
מבחר תחזיות מהספר:
* בהתבסס על מחזורי המלחמות שהתחוללו באלפיים השנים האחרונות, צפויה בשנת 2020 מלחמה מכוננת שתעצב את המאה ה-21 (בסבירות של 65%).
* בהתבסס על מודלים דמוגרפיים, העשור השני של המאה ה-21 יהיה עשור מבטיח מבחינה כלכלית למדינת ישראל. סביר כי הצמיחה תעלה על 5%-7% (בסבירות של 60%).
* בהתבסס על מודלים של התפתחות, תעשיות העתיד לא יהיו תעשיות של טכנולוגיה עילית (היי-טק) אלא תעשיות של מדעים עיליים - היי-סיינס (בסבירות של 50%).
* בהתבסס על מודלים חדשים של תפוקה ממקורות מוכחים, עד סוף העשור השני של המאה ה-21 מחיר חבית הנפט עלול להאמיר ל-500 דולר (בסבירות של 30%).
"ההיסטוריה המעניינת ביותר היא ההיסטוריה של העתיד." - שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל.ד"ר דוד פסיג מתמחה בחיזוי מגמות טכנולוגיות, חברתיות וחינוכיות. הוא בוגר אוניברסיטת מינסוטה שבארה"ב, שבה הוא סיים את התואר השלישי בחקר העתיד, ונחשב ליחיד המחזיק בתואר זה במדינת ישראל.
פסיג, מחברי הסגל הבכיר של אוניברסיטת בר-אילן, מכהן בה בתפקיד ראש המגמה לתואר שני בטכנולוגיות תקשורת בחינוך ועומד בראש המעבדה למציאות מדומה.

ד"ר פסיג יועץ לארגונים רבים בישראל ובעולם ומרצה בנושא עיתוד תהליכי קבלת החלטות בעניינים חברתיים, תעשייתיים וטכנולוגיים.
בעבר היה יועצו של נציב הדורות הבאים בכנסת ישראל מאז היווסדה של הנציבות בשנת 2002 ועד 2006, והיום משמש יו"ר ועדת המקצוע למדעי המידע במשרד החינוך, נוסף על היותו חבר בוועדות שיפוט לאומיות ובין-לאומיות שונות של מחקרים ופרויקטים בעלי השפעות ארוכות טווח.


רשימות קריאה בהן מופיע צופן העתיד - מבחן העתיד של ישראל
עסקים וכלכלה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שעתיים

ערביות,איסלאם והמזרח התיכון | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 שעות


פרסומת

פרופ' דוד פסיג (סופר על המוקד)
לקט ספרים מאת פרופ' דוד פסיג
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של פרופ' דוד פסיג


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ