תקציר הספר
אנקת גבהים הוא הרומן היחיד של אמילי ברונטה: הוא פורסם בשנת 1848, שנה לפני לכתה לעולמה בגיל שלושים. המחברת, בתו של איש כהונה אירי, גדלה עם ארבעת אחיה ואחיותיה (שכל אחד מהם עשה לו שם בזכות עצמו) בשולי הביצות של יורקשייר. היא למדה לאהוב את נופו הקשה והסגרירי של האזור, ופתחה לה עולם משלה שכולו דמיון. רבים המבקרים הרואים באנקת גבהים אחת מן היצירות המקוריות ביותר בספרות האנגלית בכללה.

זהו סיפורם הקודר, החודר כליות ולב, של קתרין ארנשו והיתקליף. את סיפור אהבתם מעלה אמילי ברונטה בעושר דמיון ובלהט יצר המשווים לו עומק ופשטות של טראגדיה עתיקה. העלילה מוצגת בשפה ישירה אך רבת עצמה, על כל פרטיהם הטפלים לכאורה של חיי היומיום, הנמסרים כבדרך אגב, בצירוף מדהים של פשטות ודייקנות. הניגודים בין שקט לסערה, בין תום פשטותו של התיאור לעומק התשוקה האפלה שמתחת לפני השטח, מביאים לידי ביטוי את המתח שבקיום האנושי ובהוויה הקוסמית כאחד. הם המעניקים לרומן את ייחודו המובהק, והם שהעמידו לו דורי דורות של קוראים מוקסמים.


רשימות קריאה בהן מופיע אנקת גבהים [1990]
רומנים היסטוריים שקראתי | אנקה בת מקרית אתא רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי

ספרים טובים ויצירות מופת מאת סופרות | שין שין בת מגבעתיים רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות


פרסומתהתחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-10 חודשים


התחילה לקרוא לפני 6 שנים


התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-9 חודשים
אתמול.. אני בקטע שקתרין חוזרת מהבית של השכנים... קראתי כולה 40 דקות :P
התחילה לקרוא לפני 8 שנים ו-7 חודשים


אמילי ברונטה (סופר על המוקד)
אמילי ברונטה (‏30 ביולי 1818 - 19 בדצמבר 1848), סופרת ומשוררת אנגליה, ידועה בזכות ספרה היחיד אנקת גבהים. אמילי נולדה בתורנטון במחוז יורקשיר אנגליה, הבת החמישית למשפחה בת חמש בנות ובן אחד. אביה היה כומר בהווארת', ועם מות אמה בשנת 1821 קבלה על עצמה אחות האם את הטיפול בילדי המשפחה. ב-1824 הצ... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ