ביקורת ספרותית על על אהבה אני רוצה להגיד מאת גילית חומסקי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 14 בינואר, 2018
ע"י Reut.Zaro


"על אהבה אני רוצה להגיד" של גילית חומסקי הוא לא ספר שהייתי בוחרת לעצמי מהמדף בחנות הספרים או בסיפריה באופן אקראי, אבל לשמחתי הוא נבחר כספר החודש במועדון הקוראות המקומי בו אני חברה כך שהייתי חייבת לקרוא אותו.
הכריכה האחורית של הספר יחד עם הציור על הכריכה לא ממש משכו אותי וכשהתחלתי אותו חשבתי שהוא ילך לכיוון שונה לחלוטין, כיוון בנאלי ומוכר, כמו המון ספרים לפניו.
אבל לשמחתי הוא נבחר כספר החודש במועדון הקריאה והוא התקדם לכיוון שונה לחלוטין ממה שציפיתי ונכתב בצורה נהדרת, מקורית ומפתיעה.

חייה של עמליה טראו פרושים לנו בסיפור אחד ארוך, שלא מחולק לפרקים אבל כן למקטעים, החל מימי נעוריה, כאשר מערכת היחסים המורכבת שלה עם יושי, פרופסור יהושע ברינגר, מלווה את הספר לכל אורכו.
זה לא ספר שמתאים לכולם, במיוחד לא למי שמחפש איזושהי שורה תחתונה בין המקטעים של הספר או עלילה מובהקת וברורה. אלו המון סיפורים קטנים וגדולים בחייה של עמליה שנחשפת אט אט ככל שמתקדמים בקריאה, ויש משהו מקסים בדרך שהסיפורים האלה נכתבים ונחשפים לקורא, יחד עם דמותה של עמליה, על מחשבותיה, חששותיה, החלטותיה וחייה, האישיים, האקדמיים והמקצועיים.

ספר מקסים, מלא באמת ומציאות אמיתית שאפשר להתחבר אליה ולהזדהות איתה (ולעיתים גם להתעצבן בגללה, אבל אם ספר מוציא ממני עצבים אני מוצאת את זה נהדר).

הספר הוא מסוג הספרים שמתאבלים על כך שאין יותר מהעולם הדמיוני שנשאבתם לתוכו בזמן הקריאה עוד לפני שהוא מסתיים.

ספר מקורי, שונה ומומלץ בחום.
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
רויטל ק. (לפני 9 חודשים)
ספר טוב, של סופרת ומשוררת טובה.
(וגם אני כתבתי עליו ביקורת:
https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=100825)

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ