היינה:החיים הכפולים - כריכה קשה / יגאל לוסין

היינה:החיים הכפולים

כריכה קשה

יגאל לוסין

Heine: A Dual Life

יצא לאור ע"י הוצאת שוקן, בשנת 2000, מכיל 502 עמודים, עיון » ביוגראפיותספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.857
86% בנים
6 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:47
2434 התעניינו בספר


תקציר הספר
בכל תולדות הספרות לא היה משורר שהילך על קוראיו קסם, עינג וריגש אותם עד עומק הלב, ובד בבד המיט על עצמו כל־כך הרבה התנגדות, שנאה ורוגז. זהו סיפור אהבה־שנאה שאין דומה לו.
היינריך היינה (1856-1797) נחשב המשורר הלירי החשוב ביותר בגרמניה (אחרי גתה) ואחד הכוכבים העליונים של שירת העולם. הוא היה סטיריקון, שכיוון את חציו השנונים אל מלכים ונסיכים; הוא היה הוגה דעות, שהשפיע על מרקס ועל ניטשה; הוא היה משורר־נביא שחזה את המהפכה הקומוניסטית, את עליית הנאציזם ואת השואה שזו תמיט על היהודים; הוא היה "הילד הנורא" של הספרות הגרמנית, ושילם על כך מחיר יקר בחרם ובגלות.
שמו של היינה מתנוסס בראש כל דיון על הגניוס היהודי, לצד שפינוזה, מרקס, פרויד, קפקא ואיינשטיין, והנה גם במעגל הזה הוא שנוי במחלוקת – בין אלה הרואים בו את אחד מגדולי היהדות ובין אלה שאינם סולחים לו על טבילתו לנצרות. היינה אף הוא לא סלח לעצמו על כך. באחרית ימיו חולל סנסציה עם הוידויים ומנגינות עבריות, וכאשר סופר לו כי הכול מדברים על שיבתו אל היהדות, השיב: "מעולם לא התכחשתי ליהדותי, שאליה לא חזרתי, כי מעולם לא עזבתיה..."

יגאל לוסין היה שנים רבות עיתונאי ובמאי סרטי תעודה בטלוויזיה הישראלית. הוא יוצרם של "עמוד האש", "ירושלים שהיתה בספרד" ועוד סרטים וסדרות על נושאים היסטוריים.


הקורא עיר הקורא מתי
נעמה הוד השרון לפני 8 שנים ו-7 חודשים מענה
יעל פז חיפה לפני 8 שנים ו-6 חודשים מענה
Nurit B Rehovot לפני 8 שנים ו-3 חודשים מענה


פרסומת

יגאל לוסין (סופר על המוקד)
יגאל לוסין (נולד ב-22 במאי 1936) הוא עיתונאי, יוצר סרטים תעודיים היסטוריים וחוקר ספרות. יגאל לוסין נולד ברמת גן וגדל בחיפה. הוא למד בבית הספר הריאלי בחיפה. שירת בנח"ל, בקיבוץ גונן וכמדריך בשבט הצופים של רמת גן. את עבודתו העיתונאית החל במאמר אקראי על היינריך היינה שהתפרסם בעיתון "ה... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ