מסעות באלסקה / ג'ון מיור

מסעות באלסקה

ג'ון מיור

יצא לאור ע"י הוצאת נהר ספרים, בשנת 2007, מכיל 163 עמודים, תירגום: ניצה פלד. ספרות » ספרות מתורגמתספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:43
1311 התעניינו בספר


תקציר הספר
מסיפוריו ומהגותו של אחד מגדולי החלוצים לשימור הטבע והסביבה. ספר בעל איכויות ספרותיות, חברתיות ופילוסופיות בכל הקשור לשמירה על הטבע ולבלימת האורבניזציה והתיעוש הלא מרוסנים. הנובלה הקאנונית המפתיעה "סטיקין" אינה יורדת ממדפי הספרים בארצות הברית זה עשרות שנים.

"כתיבתו של ג'ון תמימה מעט, ללא שום תחכום או התחכמות, כתיבה פשוטה של איש טבע ואדמה. הספר כולל שישה קטעים שכתב בעקבות מסעותיו באלסקה, וקטע נוסף שבו הוא מציג את הפילוסופיה שלו ותפיסת הטבע כנחלת הכלל שאין לאדם זכות לפגוע בו. בסיפור הארוך ביותר בספר, 'סטיקין – סיפורו של כלב', מספר מיור על מסע רגלי, חסר אחריות לחלוטין, שבו התמודד ללא ציוד מתאים עם קרחוני אלסקה ועם הקור והסכנות. מיור, שעמד במסע המסוכן וחזר הביתה בשלום, אינו מתרגש מן הסכנות והסיכונים שנטל על עצמו, ואת ההתרגשות וההערצה הוא שומר לכלב סטיקין, כלב מחמד קטן ושחור שהצטרף אליו למסע והצליח גם הוא לסיים אותו חי ובריא.

מיור נולד בסקוטלנד ב-1838 והיגר עם משפחתו לארה"ב. ב-1868 עבר לקליפורניה, התחיל לתור את הרי סיירה נבאדה ופירסם מאמרים וכתבות על נופיהם, יערותיהם, הצמחייה והגיאולוגיה שלהם. ב-1879 יצא למסע ראשון לאלסקה, שבעקבותיו היו עוד רבים, שחלקם מתוארים בספר שלפנינו. ב-1892 ייסד את מועדון הסיירה, המקבילה הקליפורנית של החברה להגנת הטבע, וכעשור מאוחר יותר יצא עם הנשיא תיאודור רוזוולט למסע בעמק יוסמיטי, ושיכנעו להופכו לשמורת טבע, הפארק הלאומי השני בארה"ב (אחרי ילוסטון). הוא מת ב-1914 כשליד מיטתו כתב-היד של 'מסעות באלסקה', שראה אור שנה לאחר מותו." (ד"ר אבי ארבל, הארץ)

זהו קובץ ראשון מכתביו הרואה אור בעברית.


הקורא עיר הקורא מתי
כיפה אדומה הספרייה לפני שנתיים ו-9 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע מסעות באלסקה
יותר מדי ספרים מעט מדי זמן-סיפורת | שין שין בת מגבעתיים רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 ימים

ספרים שאני רוצה למדף | כיפה אדומה בת 21 מהספרייה רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-9 חודשים


פרסומת©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ