תקציר הספר
פרס "הוגו" לספר הטוב ביותר במדע בדיוני ב-1981

אריינרוד, מלכה עתיקת-יומין ויפהפייה, היא שליטת כוכב הלכת תיאמאת, אשר השמשות התאומות שלו מקיפות את "שער הכוכבים", הקושר את עולמה עם הקיסרות חובקת-הגלקסיה. אבל "שער-הכוכבים", הולך ונסגר. ברור כי בני העולמות הזרים, השולטים בתיאמאת ומעשירים אותו, יעזבו את המקום במהרה; שלטון עם-החורף יפנה את מקומו לזה של בני-הקיץ המתורבתים-למחצה ושלטונה של אריינרוד וחייה, שהוארכו באורח מלאכותי, יסתיימו.

מלכת השלג הכינה תוכניות לקראת התרחשות זו ושתלה בהסתר יורשת, כפילה גנטית שלה, אשר גדלה בקרב בני-הקיץ. מון דונטרידר גדלה בלי לדעת דבר על מוצאה, אולם כוח אדיר מושך אותה לממש את גורלה בעיר הקדומה בה שולטת אריינרוד, ולהאבק עם המלכה על גופו ונשמתו של הגבר אשר אהב את שתיהן.

מלכת השלג , היצירה הנרחבת, הפיוטית והמדהימה, נמנית בלי ספק עם שכיות המדע הבדיוני של העשור האחרון. המחברת, ג'ואן ד. וינג', עיצבה עולם מורכב ובעל תהודה עזה. הספר עשיר בניחוחיו ובשיריו של כוכב-לכת ממשי כמו זה שלנו, ופורש יריעה מבריקה של רעיונות, טיפוסים והרפתקאות, לפי המסורת הנועזת של המדע הבדיוני של ימינו.

ג'ואן ד. וינג' קיבלה תואר באנתרופולוגיה באוניברסיטת סן דיאגו ב-1971 ורואה את עצמה "אנתרופולוגית העתיד". היא עבדה במשך זמן קצר כארכיאולוגית לפני שפנתה לכתיבה. הנובלה שלה עיני ענבר זכתה בפרס הוגו ל-1978. ג'ואן ד. וינג' גרה בברוקלין.

"אני סבור שזו יצירה קלאסית לעתיד – התרשמתי עמוק... הישג כביר." (ארתור קלארק)הקורא עיר הקורא מתי
DoloresTraum ירושלים לפני 8 שנים ו-2 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע מלכת השלג
רוצה לקרוא | אלעד בן 46 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה אתמול

פנטזיה,מדע בדיוני ואימה | דרור בן 38 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 ימים


פרסומת

לקט ספרים מאת ג'ואן וינג'
שם הספר
כפת החתול
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ג'ואן וינג'


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ