ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.25
100% בנות
0 בנים   4 בנות
גיל ממוצע:56
926 התעניינו בספר


תקציר הספר
אסמעיליה. קהיר. לונדון. ניו יורק. וושינגטון. רחובות. ירושלים. הרצליה.
אלה הן רק מצקת מהתחנות בחייה המרתקים של סוזי אבן, רעייתו של אחד המדינאים הבולטים בישראל ו"הדיפלומט מספר אחת" שלה - אבא אבן. זיכרונות פורש את סיפורה של סוזי לבית אמבש, שנולדה למשפחה ציונית באסמעיליה השלווה שעל גדות תעלת סואץ. את נעוריה עשתה בקהיר התוססת והקוסמופוליטית, ולמדה באוניברסיטה האמריקאית המפורסמת שבעיר. במהלך מלחמת העולם השניה פגשה את קצין הצבא הבריטי אבא אבן, שהוצג במצרים, וקשרה את חייה בחייו.

סוזי אבן משחזרת בעין בוחנת ובצבעים עזים את חוויותיה מעשרות השנים שבהן עמדה לצד בעלה בכמה מהצמתים החשובים בהיסטוריה של מדינת ישראל, בהם הצבעת האו"ם הגורלית בכ"ט בנובמבר 1947 שלמען הבטחת הרוב בה פעל בכישרון יוצא דופן. סוזי חולקת רשמים אישיים וסיפורים מרגשים ממפגשיה עם מנהיגים מרחבי העולם, כאשר התלוותה לבעלה בעת שכיהן בארץ ומחוץ לה במגוון תפקידים, בין השאר השגריר הראשון של ישראל בוושינגטון, השגריר באו"ם, שר החינוך והחוץ, סגן ראש הממשלה ונשיא מכון ויצמן למדע.

כאשת דיפלומט ופוליטיקאי סוזי אבן חיה חיים מלאים והופיעה באופן עצמאי בקרב ארגונים יהודיים בארצות הברית. שימשה במשך 38 שנים כנשיאת האגודה למלחמה בסרטן בישראל. בתפקידה זה גייסה משאבים רבים וקידמה את המודעות לאבחון וגילוי מוקדם של המחלה.פרסומת©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ