איש-טבע - אוטוביוגרפיה / אדוארד א' וילסון

איש-טבע

אוטוביוגרפיה

אדוארד א' וילסון

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 1996, מכיל 340 עמודים, תירגום: מאנגלית: נעמי כרמל. עיון » ביוגראפיותספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:47
1037 התעניינו בספר


תקציר הספר
א"א וילסון – מענקי הביולוגיה המודרנית, מחלוצי הביולוגיה ההתפתחותית, מגדולי המומחים בחקר הנמלים, דובר בולט של השונוּת הביולוגית, ממייסדי האקולוגיה והסוציוביולוגיה – מתאר לראשונה גם את צמיחתו כמדען וגם את התפתחותם של המדעים שסייע בהגדרתם.
הוא מתאר את מסלול חייו ומספר בפרוטרוט איך פרחה אהבת הטבע של שנות נעוריו לשליחות לכל החיים.
הוא מספר בדרמטיות ובשנינות על הרפתקאותיו כסטודנט באוניברסיטת אלבמה, על ארבעים השנה שעשה באוניברסיטת הרווארד, ועל המוניטין שיצאו לו כמורה וכחוקר.
סיפור הקריירה שלו הוא גם תוכנית-אב וגם אתגר לאלה המעוניינים לחקור את גבולות ההבנה המדעית.

ממסכת חייו של וילסון ילמדו הקוראים רבות על הסיכונים, על המאמץ הכביר ועל הלהט המוסרי והאינטלקטואלי של מי שהקדיש את חייו למדע, ועל מקור הרעיונות המנחים את המחקר הביולוגי כיום והתפתחותם.
תיאוריות המקובלות כיום בעולם המדע היו בשעתו היפותזות לא-בדוקות שנולדו מתוך מחקרים רחבי-היקף של איש אחד.

בספר הכתוב בהומור, בסגנון חינני וצלול, מתמזגים בדידותו של המדען, סקרנותו ונחישותו האינטלקטואלית, לכלל אמירה בלתי נשכחת של איש-הגות מופתי.

אדוארד א' וילסון, חתן שני פרסי פוליצר, הוא פרופסור באוניברסיטת הרווארד, בקתדרה על-שם פלגרינו ואוצר האנטומולוגיה במוזיאון לזואולוגיה השוואתית שם. בין ספריו:
The Diversity of Life, Insect Societies, The Biophilia Hypothesis, On Human Nature.

"אחת האוטוביוגרפיות המדעיות הגדולות ביותר שנכתבו אי-פעם. תובנה עצמית יוצאת מגדר הרגיל של מדען ושל המרקם שיוצר את נפשו הרגשית ואת מזגו האינטלקטואלי. כתוב להפליא – ברגש, ביושר."

אלן לייטמן, מחבר Einstein's Dreams"וילסון אינו רק הוגה גדול, הוא אדם דגול, מייסדו של מיתוס חילוני ומטריאליסטי, נביאו של מדע הומני עתיר-בשורה".

בריאן אֶפּליָרד, Independent


רשימות קריאה בהן מופיע איש-טבע - אוטוביוגרפיה
ספרי עיון למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שעתיים

ביוגראפיה ואוטוביוגראפיה למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 9 שעות


פרסומת©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ