תקציר הספר
שבע עשרה שנה עברו מאז עזבו המספר ועלי את לבנון - המספר היגר ללונדון ואילו עלי ברח לאמריקה. עכשיו הם נפגשים לפגישה קצרה בשדה התעופה הבינלאומי היתרו, אנגליה. השיחה מתגלגלת והם נזכרים בימיהם במחנה פליטים פלסטיני בלבנון, ובמיוחד בלילה אחד גורלי שהתחיל בבית קפה מקומי יחד עם שני חברים נוספים, אך הסתיים בטרגדיה.

שתיקה וגילוי לב, התמודדות עם זיכרונות כאובים, תקוות חדשות, געגועים לחזור ורצון להמשיך הלאה משתלבים יחדיו במארג סיפורי אחד.

"אשליית השיבה" הוא הזדמנות נדירה להכיר מקרוב את חייהם של לבנונים ופלסטינים צעירים שנקלעו בסבך המאבקים מבית ומחוץ בלבנון.
סמיר אליוסף, מבקר ופובליציסט, נולד במחנה הפליטים הפלסטיני רשידיה בלבנון. מאז שנת 1990 הוא חי בלונדון. אליוסף פרסם ביחד עם אתגר קרת את קובץ הסיפורים Gaza Blues ("בלוז עזה"), אשר זכה לתשבחות ותורגם לכמה שפות. "אשליית השיבה" הוא הרומן הראשון שלו באנגלית.

מאמריו של אליוסף מתפרסמים בעיתונים ברחבי העולם כגון הגרדיאן, אלחיאת, הרבעון היהודי והוושינגטון פוסט. בשנת 2005 זכה בפרס השבדי Pen Tucholsky על קידום השלום וחופש הדיבור במזרח התיכון.


“רעיון השיבה הוא בעצם ניסיון להימלט מהעוינות של העולם הנוכחי - מהאפליות ומהרדיפות,“ אמר עלי.לילה אחד גורלי ומפתיע בחייהם של ארבעה צעירים החיים בלבנון בשנת 1982 הוא הציר שעליו סובב סיפורם. בלילה זה ישבו יחדיו הארבעה בפעם האחרונה, רגע לפני שהכה בהם אסון. אולם אסונו האישי של המספר אירע עוד קודם לכן, אסון שלעולם לא יוכל לשכוח אותו או לשתף בו אחרים.שנים רבות לאחר מכן, המספר, שעזב זה מכבר את לבנון, נפגש עם חברו לזמן קצר בנמל התעופה היתרו. השיחה הטעונה מעלה זיכרונות ושאלות בנוגע לעברם המשותף ומאפשרת לקוראים להכיר מקרוב את עולמם של צעירים בלבנון אשר מתמודדים עם מצב פוליטי וצבאי רעוע ומסוכן. אשליית השיבה הוא ספר כן, חשוב ומפתיע שאינו בוחל לפקפק במוסכמות פלסטיניות, פוליטיות וחברתיות, ומגולל סיפור אנושי, מרתק ומרגש שמבקיע את מעטה הפוליטיקה השלטת באזורנו. זהו ספר חשוב לכל קורא ישראלי החפץ להכיר את הדינאמיקה האנושית המסתתרת מאחורי האירועים המוכרים לכולנו.


רשימות קריאה בהן מופיע אשליית השיבה
ביוגראפיה ואוטוביוגראפיה למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

הייתי רוצה... מתישהו... | ambitious בת 27 מהלא נודע רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-3 חודשים


פרסומת

סמיר אל-יוסף (סופר על המוקד)
סמיר אל-יוסף (سمير اليوسف‎; נולד ב-1965) הוא סופר, פובליציסט ומבקר ספרות פלסטיני המתגורר בלונדון. נולד בבמחנה הפליטים ראשידיה בלבנון שם גדל עד שבגיל עשר עבר עם משפחתו לצידון. אביו הגיע ממשפחה סונית בעוד שאמו היא נצר לאחת המשפחות השיעיות היחידות בארץ ישראל. בשנת 1989 היגר לקפריס... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ