מיכל פנקס

מיכל פנקס

סופרת

מיכל פנקס, נולדה 1949 וגדלה בכפר-סבא. בוגרת החוגים ל"תורת הספרות הכללית" ו"תולדות האמנות" באוניברסיטת ת"א. משך שנים רבות עבדה במשרדי פרסום וכפרסומאית עצמאית, בתפקידי "פלנינג" (אסטרטגיית פרסום) וקופירייטינג.

היום מיכל פנקס גרה בהוד השרון עם שני ילדיה, נותנת שירותי כתיבה לגופים שונים. בעליונים ובתחתונים הוא הספר הראשון של מיכל פנקס.


1.
יהושבע דוראון-כביר, אשת שופט מחוזי שסרח, מגשימה את חלום הכסף והתהילה. דוראון-כביר מגלה במקרה כי לצמח=בר שכיח – "הארביטררה המאוחרת" – תכונות של מאיץ הצלחות: "כל השותה מדי בוקר על קיבה ריקה כף אחת ממיצוי הצמח המופלא הזה, ימצא עצמו בתוך שישה חודשים מדלג מעל נהר הפחד כאילו היה שלולית מי-אפסיים עליה ניתן לפסוח בניתור קל... בזה בדיוק כוחה של ה`ארביטררה המאוחרת`: שיגור המשתמש מביצת התסכול אל חדוות ההצלחה." הספר מציג את החברה הישראלית בצילום פנורמי העושה שימוש מודע בתערובת של קלישאות וז`אנרים ספרותיים במתכונתם השחוקה. לקורא מזומנת חוויית קריאה משעשעת, אך רצופת אירוניה וביקורת שאינן פוסחות על איש מאיתנו. בעליונים ובתחתונים הוא ספרה הראשון של מיכל פנקס, אשת פרסום זה שנים רבות. אני ממליצה בחום על הרומן בעליונים ובתחתונים. הרומן, שמתרחש בימינו בין הנגב לתל-אביב, בורא עולם מקורי המאוכלס בדמויות אותנטיות ויוצאות דופן. הוא בוחן בעין רעננה ואירונית רבדים שונים של החברה הישראלית (נשות החברה הגבוהה, פעילות שמאל, אנשי עסקים ואנשי פרסום יאפים, חרדים, שוטרים, שופטים ועבריינים), ומגחיך קלישאות זעיר-בורגניות כחלומות על הצלחה, פרסום ועושר, משבר "גיל המעבר", נישואים וניאופים. קולה של יהושבע, גיבורת הרומן והמספרת שלו, סוחף ומלא חיוניות, יחד עם היותו משעשע מאוד, אינטליגנטי ושנון. אין לי ספק שהקהל הרחב יצחק וייהנה מהרומן החכם בעליונים ובתחתונים. יהודית קציר 263 עמ`...


שנון, אינטיליגנטי, ציני, מצחיק. מפתיע ושונה.... המשך לקרוא
2 אהבו · אהבתי · הגב

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ